28 października, 2011

„CREATURE” Izy Tarasewicz w Gruzji

W przyszłym tygodniu Iza Tarasewicz otwiera swój indywidualny pokaz prac w Muzeum Narodowym Gruzji. Poprosiliśmy artystkę aby nam przybliżyła swoją wystawę, poniżej opis tego czego możemy się spodziewać.
„W języku Indian istnieje zjawisko polisyntezy, jest to wyrażanie całego zdania jednym słowem.
Tytuł wystawy jest właśnie takim słowem. Sformułowanie „istota żywa” zawiera w sobie bardzo liczne odniesienia do fundamentalnych spraw takich jak inicjowanie nowego życia czy ruchu, przemiany, rytualizacji pewnych czynności, reakcje na spadek kondycji i obumieranie. I choć to ogólne pojęcia dotyczą każdego gatunku, kultury i narodu.
Wystawa będzie moim spojrzeniem na to jak kształtują się podstawowe procesy życiowe, które są punktem wyjściowym dla wyższych potrzeb duchowych. Analizując pierwotne, instynktowne zachowania służące uchronieniu życia, chciałabym ukazać obraz przede wszystkim zjawiska wiecznej cyrkulacji i zmienności, warstwowości i przemiany, które powodują to, że istota podobnie jak historia geologiczna ziemi, charakteryzuje się olbrzymią różnorodnością. A to z kolei dowodzi, że ciągła niestabilność zjawisk tworzy obraz elastycznej istoty żywej o strukturze wymykającej się definicji.”


THE CREATURE
4.11.2011-12.11.2011
Georgian National Museum, I. Grishashvili Tbilisi History Museum, Karvasla
8 Sioni Street, Tbilisi, Georgia

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Izy Tarasewicz

2 komentarze:

Car pisze...

Code of great

La vaginite

Car pisze...

Thanks for the article

Infinity Wallpaper