01 grudnia, 2011

Niezwykła aukcja na pożegnanie (jako aukcjonera) Andrzeja Starmacha

Już wkrótce, 9 grudnia, w Krakowie odbędzie się wyjątkowa aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację 24-letniego Pawła Lisowskiego z Krakowa, który od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe.

Co wyjątkowego jest w tej aukcji, którą organizuje Galeria Starmach? Otóż zwykle prace na aukcje charytatywne dają sami artyści – a tym razem będzie inaczej. Licytować będziemy dzieła, które oddali na aukcję kolekcjonerzy i galerzyści: m.in. Grażyna Kulczyk, Rafał Jablonka, Bogdan Jakubowski, Fundacja Signum, Fundacja Nowosielskich, Galeria Starmach, Sławomir Boss, i galerie - Appendix 2, Piekary czy Andzelm.

Dzięki temu na aukcji będzie można zdobyć wyjątkowe prace, jak obiekt Piotra Jarosa, zdjęcia Mikołaja Smoczyńskiego, Joanny Rajkowskiej, Natalii LL, Jana Tarasina, Zbigniewa Dłubaka czy Marka Piaseckiego. Oprócz tego będą prace Tadeusza Kantora przekazane przez Marię Kantor, olejny obraz Jerzego Nowosielskiego, świetna praca na płótnie Teresy Rudowicz z kolekcji Mariana Warzechy. Kupić będzie można także bardzo rzadkie rysunki Daniela Mroza czy edycję obiektu Jakuba Juliana Ziółkowskiego, którego prace na aukcji w Polsce były dotąd raz, blisko 6 lat temu.

I na koniec smutna informacja – jest to ostatnia aukcja charytatywna, którą poprowadzi Andrzej Starmach, który przez ostatnie kilkanaście lat w niezwykły sposób prowadził większość aukcji charytatywnych w Polsce. Ciężko sobie wyobrazić, kto mógłby go zastąpić, bo prowadzenie licytacji każdej aukcji – niezależnie czy ta aukcja była w Krakowie, Warszawie czy w Gdańsku - w jego wykonaniu było wyjątkowe i niepowtarzalne.

Katalog prac „Aukcji dla Pawła” można oglądać na stronie artinfo.pl.

Na zdjęciach: prace Daniela Mroza, Mikołaja Smoczyńskiego i Marka Piaseckiego wystawione na Aukcji dla Pawła.

2 komentarze:

karolinaimisiu pisze...

pies to troncał, lepiej popaczcie na:
www.karolinaimisiu.pl

Piotr pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.