26 stycznia, 2012

Z półki kolekcjonera - Ari Uran "Bus"


Wydawnictwo Morava Honzy Zamojskiego nie zwalnia tempa. Już w styczniu wydaje swoją pierwszą pozycję w 2012 roku – „Bus”, mieszkającego w Nowym Jorku i reprezentowanego przez znakomitą galerię Gavin Brown, Ari Urana (MRV 11).
Jak pisze Honza: „otwierając książkę wchodzimy do tytułowego „BUS’a”, siadamy na tylnym siedzeniu i z dystansem wszystkowiedzącego narratora zaczynamy obserwować i notować. Bohaterowie pojawiają się i znikają, wsłuchujemy się w strzępki prywatnych opowieści oraz w newsy z wielkiego świata. Absurdalne sytuacje kumulują się odmierzane regularnością następujących po sobie przystanków, a początkowy chaos zaczyna nabierać sensu. Wielu sensów.
Trzeba też zaznaczyć, że Wydawnictwo Morava robi się coraz bardziej międzynarodowe i dzieje się to nawet bez „Paszportu Polityki”, do której to nagrody nominowany był Honza, ale powędrowała ona ostatecznie do Nicolasa Grospierre’a. Książka jest wydana tylko po angielsku, lista dystrybutorów za granicą jest dłuższa od polskiej, a i nakład jest imponujący jak na „artist book” – aż 500 egzemplarzy.
Polecamy „Bus” Ari Urana.
Edycja: Uri Aran, Honza Zamojski
Fotografie: David Godbold, Thomas Müller, Tom Powel, Adam Reich, Max Yawney
Projekt i skład: Honza Zamojski
ISBN: 978-83-933762-2-3
——————-
format: 200 x 280 mm, 80 str., druk offsetowy, oprawa twarda, płótno
kolor: CMYK + BW
nakład: 500
język: angielski

Brak komentarzy: