03 czerwca, 2013

Granice Rysunku

W dniach 14 - 23.06 Koło Naukowe Sztuki Współczesnej "Czarny Kwadrat" IHS UW organizuje Ogólnopolską Niezależną Wystawę Studencką "Granice Rysunku" w warszawskiej Galerii Turbo. Jest to kontunuacja projektu "Granic", który w zeszłym roku obejmował obszary rzeźby i cieszył się dużym zainteresowaniem.


Jak można przeczytać w materiałach informacyjnych - wystawa skierowana jest do studentów Akademii Sztuk Pięknych oraz absolwentów z ostatnich czterech lat, a także studentów i absolwentów innych kierunków artystycznych. Stanowi ona kontynuację ubiegłorocznego projektu zrealizowanego pod hasłem Granice rzeźby, który w założeniu ma stać się cykliczną wystawą pozwalającą na zaprezentowanie, w rocznych odstępach, kolejnych dziedzin sztuki. Głównym celem wydarzenia jest przedstawienie szerszej publiczności tego, co dzieje się współcześnie w pracowniach polskich akademii sztuk pięknych i innych uczelni artystycznych. Próba ta ma pokazać, w jakim kierunku podąża rozwój twórczości młodych artystów oraz sposobu ich kształcenia. Istotne jest dla nas również stworzenie młodym artystom możliwości zaprezentowania ich twórczości, wejścia na arenę sztuki współczesnej, jej promowanie, a także zapoczątkowanie współpracy pomiędzy artystami i początkującymi historykami sztuki.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy dostępne są do pobrania na stronie Organizatora: http://czkuw.wordpress.com/ oraz http://granicerysunku2013.blogspot.com/.

Brak komentarzy: