02 czerwca, 2007

Pogoda dopisała, kolekcjonerzy też


Pogoda dopisała, kolekcjonerzy przyszli, wszystkie licytowane prace zostały sprzedane – to efekt piątkowej aukcji na rzecz fundacji „Dzieci niczyje”, która odbyła się na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Bardzo przyjemnie było licytować prace pod gołym niebem, a wieczorny chłód trochę studził rozpalone głowy licytantów.
O kilka prac stoczono prawdziwą bitwę, kilka prac przeszło zupełnie niezauważonych. Najwyższą cenę – 6600 PLN osiągnęła „op-artowska” akwarela Jana Tarasina. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się też szablony Twożywa. O ich niewielką pracę (53x53 cm) na papierze „To pole” toczono naprawdę zaciekły bój zakończony na poziomie 4600 PLN – najwyższej cenie na „papierową” pracę Twożywa na aukcjach. Druga praca duetu Libel-Sidorek „Wiewiórka” – nie wywołała już takiej euforii i doszła do 2.300 PLN.
Dobrze też sprzedały się prace Marka Sobczyka „Seksreligiapol” (cena 4600 PLN) i Izabelli Gustowskiej (4800 PLN). Brakiem profesjonalizmu była jednak prezentacja pracy na papierze Gustowskiej. Nie oprawioną pracę tej artystki podczas zaciętej licytacji trzymały dwie osoby gnąc ją, zapewne z emocji, niemiłosiernie. Współczuję właścicielowi tej pracy.
Dobrze sprzedała się też bardzo urocza „wycinanka” Jarosława Modzelewskiego, która osiągnęła poziom 2200 PLN. Fotografia Pauliny Ołowskiej doszła do poziomu 1600 PLN. Z wyższych sprzedaży warto jeszcze odnotować płótna Agnieszki Kieliszczyk i Marii Kiesner, których prace sprzedały się po 2000 PLN. Natomiast rysunki Marka Raczkowskiego sprzedały się w cenach od 650 do 750 PLN.
Na koniec jeszcze uwaga do organizatorów. Przy płaceniu za prace okazało się, że do wylistowanej ceny trzeba dopłacić jeszcze 10%. Powoływano się na regulamin, który miał być wydrukowany w katalogu. Sprawdziliśmy – w katalogu regulaminu nie było. Gdzie można go było przeczytać – nie wiem. Całe szczęście, jak nam powiedziały osoby przyjmujące płatności, również i te 10% ma trafić do fundacji.
Na zdjęciach: Jan Tarasin, Fala V, 2003; Twożywo, To pole, 2007.

5 komentarzy:

wojtek12 pisze...

a inni? (Okrasko, Trochim)

Piotr Bazylko pisze...

Praca Ani Okrasko sprzedała się w cenie 450 PLN, ale powiedzmy sobie szczerze,nie była to jej najlepsza praca. AA Trochim za 1600 PLN

wojtek12 pisze...

dzięki

mesothelioma doctors pisze...

Hi

oando pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.