18 maja, 2012

Kissprint – wystawa grafiki artystycznej z kręgu ASP w Warszawie już dzisiaj w Soho Factory

 KISSPRINT jest inicjatywą studencką – na wystawie będą pokazywane grafiki młodych, zdolnych twórców, w większości nie znanych szerszej publiczności, ale też tych, którzy osiągneli już wiele. Na wernisażu, i na nastepującym po nim afterparty, będzie można spotkać i porozmawiać ze wszystkimi uczestnikami tego wydarzenia. Jest to niepowtarzalna okazja dla ludzi zainteresowanych sztuką, kolekcjonujących sztukę, by nawiązać kontakt z najlepiej zapowiadającymi się artystami młodego pokolenia. Pięćdziesięciu artystów -studentów, dyplomantów, doktorantów i prawie 150 prac w postindustrialnych wnętrzach SOHO Factory na warszawskiej Pradze.


Grupa entuzjastów z kręgu warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych stworzyła wydarzenie, które ma za zadanie rozpropagowanie grafiki artystycznej i zapoznanie odbiorców z tą dziedziną sztuki. Grafika polska ma ogromną renomę na świecie, ale póki co, we własnym kraju nie znalazła jeszcze należnego sobie miejsca- w domach, galeriach, instytucjach. KISSPRINT ma zamiar to zmienić, szczególnie, że przerodzi się w imprezą cykliczną.

Grafika artystyczna jest skomplikowana technicznie, czasochłonna, wymagajaca wyrzeczeń, ale przez to przemyślana i wysublimowana. Graficy z KISSPRINTU twierdzą, że z powodzeniem może konkurować z malarstwem, a nawet je przewyższać- jakościowo i formalnie, właśnie ze względu na jej trudność, wielość przeszkód które trzeba pokonać, by osiągnąć pożądany efekt. Grafika artystyczna dnia dzisiejszego ma różne oblicza. Posiłkuje się coraz częściej drukiem cyfrowym, przybiera formę multimedialną. O tym, że prawdziwie nadąża za współczesnością, i że jest wyśmienitym medium dla naszych czasów, będą mogli się wszyscy przekonać już 18 maja.


KISSPRINT


Wystawa Grafiki Artystycznej z kręgu ASP

18 Maja 2012 \ Piątek

Soho Factory budynek nr 63

ul. Mińska 25

Wernisaż: godz. 19:00

After Party : godz. 21.00

Noc Muzeów : godz. 21:00 – 1.00

Wystawa czynna do 23 Maja

w godzinach 13:00-20:00

Tekst dzięki uprzejmości organizatorów. Na zdjęciach odpowiednio prace Mateusza Dąbrowskiego, Cezarego Poniatowskiego i Jaremy Drogowskiego

Brak komentarzy: