05 lipca, 2012

Wystawa Piotra Janasa w londyńskim Institute of Contemporary Arts

 
W tym tygodniu, 3 lipca, w londyńskim Institute of Contemporary Arts otwarta została wystawa Piotra Janasa. Ciężko w to uwierzyć, ale to pierwsza od 2003 roku (kiedy to Piotr Janas miał wystawę w Transmission Gallery w Glasgow) indywidualna wystawa tego artysty w galerii publicznej. W Polsce Janas w galerii publicznej wystawy do tej pory nie miał.

Jest to o tyle ciekawe, że urodzony w 1970 roku Piotr Janas jest artystą wyjątkowym – bardzo często wskazywany jest na prekursora bardzo modnego dziś nurtu „zmęczonych rzeczywistością”, czyli takich artystów jak Jakub Julian Ziółkowski (reprezentowany podobnie jak Janas przez Fundację Galerii Foksal), Tomasz Kowalski, Tymek Borowski czy Paweł Śliwiński. W swoim malarstwie wiele miejsca pozostawia przypadkowi. Jego obrazy zamieszkują dziwne amorficzne „stwory”, czasami te obrazy wręcz ociekają farbą. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach z ICA. Wszystkie zdjęcia wystawy Piotra Janasa w ICA Londyn dzięki uprzejmości ICA. Fotografował Stephen White.


 
Wystawa Piotra Janasa w londyńskim ICA potrwa do 9 września.

4 komentarze:

Pawełeek pisze...

Bardzo fajny blog, zapraszam do Nas ;)

pracownia anna-art pisze...

Witam.

Pozwoliłam sobie zamieścić link do waszego bloga a konkretniej do postu o wystawie Janasa w Londynie , na stronie mojej galerii sztuki.

Bardzo fajny blog!!! Pozdrawiam serdecznie!!!!

pracownia anna-art pisze...

www.annaartgaleria.pl

Piotr Bazylko pisze...

bardzo dziękujemy.