31 sierpnia, 2012

"Maxi Singiel" startuje dziś w MSN. Na początek "Free Pop"


Najpierw była wystawa „Video Killed the Radio Star” (oczywiście nawiązanie do utworu The Buggles), która pokazana została podczas podczas Open’era w lipcu w Gdyni. Tam, przygotowana przez Natalię Sieniewicz wystawa cieszyła się wielkim powodzeniem. Nawiązywała bowiem do tego, co na Open’erze najważniejsze – do muzyki. W hangarze, zaadoptowanym przez Jakuba Szczęsnego, można było obejrzeć prace artystów wizualnych nawiązujących do muzyki, subkultur. Ale również zobaczyć, w jaki sposób film może ubogacić przeżywanie muzyki.

Teraz temat związków muzyki ze sztukami wizualnymi, przygotowany przez Natalię Sieniewicz, przenosi się do Warszawy, do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ale oczywiście w zmienionej formie – jako cykl spotkań „Maxi Singiel”. Przez pięć kolejnych piątkowych wieczorów będziemy mogli oglądać pokazy wideo, performance, które będą pokazywały związku sztuk wizualnych z muzyką.


Na dobry początek, dziś, o godzinie 18.30 pokaz wideo, zatytułowany „Free Pop”. Obejrzeć będzie można prace polskich i zagranicznych artystów, którzy bawią się strukturą clipu muzycznego. Będzie legendarny już film Jeremy Dellera „Fiorucci Made it Hardcore” na temat clubbing (ostatnio wyszła płyta winylowa z muzyczną “ścieżką” tego projektu); teledysk litewskiego artysty Deimantasa Narkeviciusa do muzyki wileńskiego zespołu Without Letters, film „Love Songs” Wilhelma Sasnala,  znaną pracę wideo Anny Molskiej, w której artystka śpiewa kawałek duetu Coco Rosie „Jesus Loves Me” kierując na siebie kamerę, a na koniec eksperymentalne woru muzycznego „Octopus” do jej utworu muzycznego z jej ostatniej płyty.
Zapraszamy dziś o godzinie 18.30 na ulicę Pańską 3, a więcej o kolejnych wydarzeniach programu „Maxi Singiel” można przeczytać tutaj . Program zapowiada się niezwykle ciekawie, a ostatnie spotkanie w szczególności – 28 września, ze specjalnym programem łączącym muzykę ze światłem, wystąpi jeden z najbardziej interesujących artystów młodego pokolenia na świecie, Haroon Mirza. To wydarzenie odbędzie się w ramach zapowiadanego już przez nas (i pewnie jeszcze nie raz będziemy o tym pisać), Warsaw Gallery Weekend.
Na zdjęciach: wejście na wystawę przygotowaną przez MSN na Open’erze oraz praca Anny Molskiej „Jesus Loves Me” prezentowana w Gdyni. Zdjęcia dzięki uprzejmości Bartosza Stawiarskiego i MSN.

Brak komentarzy: