07 grudnia, 2012

Curators’ Network – spotkanie w Krakowie

W dniach od 5 do 8 grudnia 2012 roku Fundacja Sztuk Wizualnych organizuje po raz pierwszy w Polsce spotkanie międzynarodowego projektu Curators’ Network. Do Krakowa przyjedzie 19 kuratorów z 13 różnych krajów, którzy w siedzibie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK) podzielą się swoją wiedzą i doświadczaniem. Rozmowy będą otwarte dla artystów wybranych podczas naboru do projektu, a także każdego, kto wyrazi taką chęć.
Polska edycja Curators’ Network składa się z dwóch części:


Pierwsza część skierowana jest tylko do artystów wybranych przez jury w otwartym naborze do projektu i odbędzie się w dniach 5-7.12.2012 w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Każdy twórca weźmie udział w 3-dniowym przeglądzie portfolio, podczas którego spotka się także indywidualnie z 19 kuratorami z 13 krajów.

Druga część skierowana do publiczności odbędzie się 8.12.2012.

- W godzinach 11:00-18:00 w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie otwarty będzie Showroom z ekspozycją prac artystów wybranych do projektu. Wejście do Muzeum na hasło „Curators’ Network”.

- W godzinach 14:00-16:00 w BAL-u obędzie się 10-munutowe Tête à Tête. Wydarzenie to skierowane jest do każdej osoby zainteresowanej sztuką oraz kulturą, pragnącej w krótkiej rozmowie „twarzą w twarz” wymienić swoje poglądy z profesjonalnym kuratorem. Uczestnictwo w rozmowie z kuratorami jest bezpłatne, wymaga jednak przesłania swojego zgłoszenia pod adresem: curatorsnetwork@sztukawizualna.org.

Kuratorzy proponują tematy rozmów, ale uczestnicy mogą przedstawić własne. Lista tematów dostępna jest na stronie www.curators-network.eu/krakow. Wszystkie rozmowy będą odbywały się w języku angielskim.

Brak komentarzy: