09 czerwca, 2015

Amatorskie zdjęcia Etheldredy Winkfield w National Media MuseumW ostatnich latach to bardzo interesujące zjawisko – wprowadzanie na salony muzealne i galeryjne zdjęć znakomitych amatorów fotografii. Często przypadkowo odkrywane kilka dekad po śmierci autora prywatne zdjęcia, trafiają do publicznych czy prywatnych kolekcji jako przykłady fascynujących dokumentów minionych czasów, życia prywatnego czy towarzyskiego.
Najsłynniejszym takim znaleziskiem było odkrycie zbioru fotografii Nowego Jorku Vivian Maier. Jednym z ciekawszych tego typu (oczywiście nie tej skali) odkryć są fotografie z ponad stu letniego albumu rodzinnego Etheldredy Laing o czym donosi weekendowy The Telegraph w związku z wystawą przygotowaną przez National Media Museum w Bradford.Większość zdjęć pochodzi z 1908 roku kiedy Etheldreda Laing zaczęła eksperymentować z fotografią kolorową. Ciekawa historia. Warto poszukać takich w Polsce. Chętnie pokażemy je u nas.

Zdjęcia dzięki National Media Museum w Bradford

2 komentarze:

gaga pisze...

przejrzyjcie zdjęcia rodziny Ulmów z Markowej - to jest piękny i obszerny obraz sielanki przedwojennej na małej podkarpackiej wsi - mało kto wtedy miał takie prywatne zdjęcia, domowe, nie od fotografa... inna sprawa, że historia tej rodziny jest znana i tragiczna....

w e n t y l pisze...

chciałabym zobaczyć te zdjęcia na własne oczy!