12 czerwca, 2015

Ciekawy debiut w ZderzakuZderzak ma znakomite oko do wyszukiwania talentów artystycznych i zawsze z dużym zainteresowaniem witam każdy debiut w tej krakowskiej galerii.  Nie inaczej jest z najnowszą propozycją, czyli debiutem Tomasza Kręcickiego.  Zobaczymy prawdziwą wystawę obrazów gdyż pokazanych zostanie blisko 50 prac artysty (co przypomina rozmachem pierwsze wystawy artystów z grupy Ładnie w Zderzaku).


Co ciekawe artysta dopiero w tym miesiącu zrobił dyplom na krakowskiej ASP. Skąd czerpie natchnienie do swojej pracy? - Chodzę czasami po mieście i wchodzę do sklepów, zakładów fryzjerskich, aptek, sklepów budowlanych i pytam o ulotki lub gazetki. Zdobywanie tego materiału sprawia mi wielką przyjemność. To jest rodzaj polowania. Czasami znajduję naprawdę dobre obrazki, czasami zupełnie nieudolne grafiki, czy fotomontaże wykonane przez amatorów. Wszystko to jest jednak jest dla mnie bardzo interesujące. Już przestało chodzić o to, że każdą z tych grafik chce przemalować. Jest to po prostu moja pozakomputerowa historia wyszukiwania i wiem, że każdy z tych obrazków ma wpływ na to co maluję.
 


Jeśli istniałoby coś takiego jak „zderzakowski klimat” czy charakter to pełno jest go u Tomka Kręcickiego. W malarstwie artysty czuć „klimat” debiutów wspominanej już grupy Ładnie czy Pawła Książka. Bardzo lubię takie malarstwo.
Tomasz Kręcicki, urodzony w 1990 r. w Żarach, malarz. W 2015 roku obronił dyplom „Wspomnienia” na krakowskiej ASP w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka.

Zdjecia dzięki uprzejmości Galerii Zderzak

1 komentarz:

Michal Sykutera pisze...

Takie se...