15 kwietnia, 2012

Archiwum Prywatne Grzeszykowskiej i Smagi w Rastrze

W mijającym tygodniu w Rastrze otworzona została wystawa Anety Grzeszykowskiej i Janka Smagi pokazująca ich Archiwum Prywatne. Zdjęcia powstały w ciągu ostatnich kilku lat w wielu miejscach które prywatnie bądź zawodowo towarzyszyły życiu artystów - mieszkania artystów na warszawskim Żoliborzu, z Wiednia, Miami, pawilonu polskiego na Biennale w Wenecji, warszawskiego Muzeum Sztuki Nowowczesnej, Fundacji Galerii Foksal, studio Edwarda Krasińskiego czy domu Oskara i Zofii Hansenów w Szuminie. Świetna wystawa!

Wystawie towarzyszy również książka - "Love Book" - pierwsze monograficzne ujęcie twórczości Anety Grzeszykowskiej opatrzone esejami Krzysztofa Pijarskiego i Waltera Seidla. Książkę można kupić w trzech wersjach – w miękkiej, twardej oraz kolekcjonerskiej edycji, która jest numerowana i sygnowana z oryginalną fotografią artystki.
Zdjęcia ArtBazaar

1 komentarz:

zrytyroland pisze...

Piszecie: Świetna wystawa! .
Dwa zdania nie banalnego uzasadnienia przydałoby się!
Byłem tam dziś, określiłbym dostateczna, mimo że nie jestem ekspertem wydaje mi się wtórna czerpiąca garściami od różnych artystów, np z "erotycznych" prac Saudka, i niestety odbiegająca od warsztatu czeskiego mistrza.