18 września, 2015

Sezon Jesień/Zima 2015Przed nami jeden z najgorętszych w roku warszawskich sezonów wystawowych. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście Warsaw Gallery Weekend, który już za tydzień rozbłyśnie światłem wystaw, spotkań towarzyskich i prezentacji tego co naj w polskiej sztuce współczesnej. Planujemy być w wielu miejscach tak, więc znajdziecie u nas sporo relacji z tego wydarzenia.

W tym samym czasie w Wiedniu odbędzie się kolejna edycja viennacontemporary czyli targów sztuki współczesnej w Wiedniu. W tym roku będzie można zobaczyć tam aż sześć warszawskich (jedyne z Polski) galerii a mianowicie – Czułość, galerię Dawida Radziszewskiego, Raster, Stereo oraz debiutantów na tej imprezie galerię Propaganda i galerię Kasi Michalskiej.

Ciekawie zapowiada się jesienny i zimowy sezon aukcyjny. Pierwsze obiekty pokazała już Desa i szczególnie wypatruje aukcji fotografii (1 października) i designu i obiektów użytkowych (pod szyldem Desa Living 13 października).

Dużym wydarzeniem przygotowywanym na koniec roku może tez być wystawa Papcia Chmiela w warszawskim Muzeum Karykatury. Zobaczymy tam oryginalne plansze i rysunki Tytusa, Romka i Atomka autorstwa jednej z najważniejszych osób w polskim komiksie w skali do tej pory nie pokazywanej, jeśli chodzi o sztukę komiksu w Polsce.

 Czy odbędzie się w tym roku Salon Zimowy? Jeszcze nie wiemy. Czekamy na informacje od organizatorów.

To oczywiście tylko część z wydarzeń nadchodzącego sezonu. Zapraszamy do Warszawy i na nasze strony.

Brak komentarzy: